Blog

Jakich mieszkań szukają warszawiacy?

Jakich mieszkań szukają warszawiacy?

Czy nadal lokalizacja wpływa na mieszkaniowe wybory młodych osób? Jakich mieszkań szukają warszawiacy i co jest dla nich priorytetem?

Własne cztery kąty priorytetem wśród młodych osób

Marzenie o własnym mieszkaniu cały czas jest mocno zakorzenione wśród Polaków. Wolą kupić niż wynajmować, mieć coś własnego. Największą grupą poszukującą nowego lokum są osoby na początku swojej drogi życiowej – single i młode pary z dziećmi. Młodzi często decydują się na zakup mieszkania, które da im poczucie niezależności. O zabezpieczeniu przyszłości swoich dorosłych dzieci dbają również rodzice. Ci często decydują się na zakup mieszkania jako dobry start w dorosłość. Interesujące i dające zysk nowe mieszkania są docenianie też przez inwestorów, chcących posiadać w swojej bazie mieszkania w dobrej lokalizacji i atrakcyjne wizualnie.

Najczęściej szukane mieszkania

Małe,  dwupokojowe mieszkanie są wybierane przez singli lub młode małżeństwa, dla których jest to pierwsze, wspólne mieszkanie. Mały metraż nie jest problemem, bo dzięki funkcjonalny  rozkładem pomieszczeń można w łatwy sposób dostosować je do swoich potrzeb. Taką nieruchomość można więc zaadaptować na dwie sypialnie, salon i gabinet do pracy bądź salon i pokój dziecięcy.

Większe mieszkania, trzy i czteropokojowe poszukują pary z dziećmi. Szczególnie popularne wśród tej grupy są lokale na parterze, które pozwolą na swobodne korzystanie z ogródka jako miejsca zabaw na świeżym powietrzu. Dla młodych rodziców ważna jest funkcjonalność i układ mieszkania. Przy wyborze mieszkania zwracają również uwagę na lokalizację osiedla. Duże znaczenie ma szybki dostęp do placówek zdrowia i szkół. Bliskość przystanków komunikacyjnych, lokali użytkowych czy terenów zielonych są kolejnymi czynnikami decydującym o wyborze danej lokalizacji.

Postaw na lokalizację

Jak potwierdza raport NBP rynek nowych mieszkań cały czas ma się dobrze. Stabilna sytuacja finansowa społeczeństwa i niska stopa bezrobocia pozwala na inwestycje w nowe obiekty mieszkalne.  Kolejni deweloperzy nie tylko wybierają popularne dzielnice Warszawy, ale również szukają mniej popularnych lokalizacji, będących kompromisem między bliskością centrum i spokojną okolicą idealną do odpoczynku. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się poprzemysłowe dzielnice Warszawy. Na szczególną uwagę zasługuje dzielnica Ursus, która zyskuję popularność z roku na rok. Wraz ze zwiększeniem zagospodarowania terenów w Ursusie powstają kolejne udogodnienie, które mają przyciągnąć nowych mieszkańców. Nowym lokatorom dzielnica oferuje nie tylko szybki dostęp do centrum Warszawy, ale również wiele lokali usługowych na miejscu, od kawiarni i kosmetyczki po galerie handlowe. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu czeka wiele terenów zielonych z Eko-Parkiem na czele. Na najmłodszych mieszkańców czeka wiele parków i placów zabaw oraz rozwijająca się sieć placówek edukacyjnych, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. 

Znajdź swoje miejsce w Ursusie

Wybór mieszkania w rozwijającej się, młodej dzielnicy Warszawy niesie za sobą wiele korzyści. Zyskujesz nie tylko łatwy dostęp do centrum, tras wylotowych czy lotniska. W otoczeniu swojego nowego mieszkania znajdziesz również wiele atrakcji i udogodnień.  Nowa inwestycja w warszawskim Ursusie wpisuje się w trendy wśród osób poszukujących własnego mieszkania. Na nowych lokatorów czeka 165 nowoczesnych apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Zlokalizowane w sąsiedztwie terenów zielonych nowe osiedle pozwoli zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku.

Zostaw numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie

Masz pytania? Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą wybrać idealne mieszkanie.

Kontakt

Acciona Nieruchomości

Deweloper

Biuro Sprzedaży na terenie inwestycji

  • ul. Henryka Brodatego 14
  • Warszawa
  • BIURO CZYNNE
    poniedziałek-piątek 12.00-16.00
    sobota 10.00-14.00