Blog

Ursus, warszawska dzielnica z możliwościami

Ursus, warszawska dzielnica z możliwościami

Swój rozwój Ursus na początku zawdzięczał przemysłowi. W XX wieku przypływ nowych mieszkańców zmusił włodarzy dzielnicy do stałego inwestowania w jej rozwój. Dzisiaj ta dzielnica to szereg inwestycji w infrastrukturę oraz budownictwo mieszkaniowe decydujących o jej popularności i sukcesie wśród mieszkańców stolicy. Poznaj zmieniające się oblicze Ursusa i jego największe atrakcje.

 

Na początek trochę historii

Co łączy niedźwiedzia, znaną na całym świecie markę traktorów i jedną z młodych dzielnic Warszawy? Nazwa – Ursus. Jest to również imię słynącego z siły jednego z bohaterów popularnej na początku XX w. powieści Quo Vadis autorstwa Henryka Sienkiewicza. Tak też nazwano fabrykę Zakładów Mechanicznych powstałą w Szamotach. Niedźwiedź to także symbol dzielnicy. Obecnie dzielnica obejmuje teren 4 dawnych wsi: Czechowice, Skorosze, Szamoty oraz Gołąbki, które za sprawą rozwoju fabryki połączono i nadano nazwę Ursus. W latach 70. XX w. miasto przyłączono do Ochoty i stało się ono częścią Warszawy. Od 1993 roku Ursus jest samodzielną dzielnicą stolicy, która obecnie przeżywa fazę dynamicznego rozwoju.  

 

Ursus - miejsce do zamieszkania i wypoczynku   

Wraz z rozwojem dzielnicy i napływem nowych mieszkańców władze sukcesywnie inwestują w modernizację przestrzeni miejskiej oraz rozwój infrastruktury i usług. W planach na najbliższe lata są min. budowa żłobka przy ul. Dzieci Warszawy 2, modernizacja placu zabaw „Hasanka”, czy budowa tężni solankowej. Coraz częściej powstają również lokale usługowe i gastronomiczne, a targ przy ul. Gierdziejewskiego 20, na którym można spotkać lokalnych producentów, cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. 

Za wzrost zainteresowania Ursusem odpowiadają również deweloperzy, którzy chętnie budują nowe osiedla. Jednym z aktywnych w tej lokalizacji inwestorów jest Acciona Nieruchomości, która w 2019 roku rozpoczęła budowę osiedla apartamentów U City Residence przy ul. Henryka Brodatego. 

 

Ursus – miejsce na aktywny wypoczynek 

Wsiadasz na rower, zakładasz buty do biegania lub wychodzisz na spacer z psem i cieszysz się z długich letnich wieczorów? W okolicy nie brakuje miejsc na aktywny wypoczynek. W obrębie dzielnicy Ursus znajduje się wiele terenów zielonych, w których można zarówno spacerować, jak i uprawiać jogging. Park Hassów czy unikatowy EkoPark cieszą się dużym powodzeniem wśród okolicznych mieszkańców i przyciągają również osoby z sąsiednich dzielnic. 

Dla miłośników sportów zespołowych Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia zadaszone boiska: piłkarskie oraz do koszykówki i siatkówki wraz z szatniami (dostępne bezpłatnie) oraz nowe korty tenisowe. Korty tenisowe w Ursusie to jeden z najnowocześniejszych kompleksów tenisowych w Warszawie, w skład, którego wchodzą: cztery oświetlone korty tenisowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy, w całorocznej hali tenisowej z otwieranymi bokami kort do squasha. Korty mieszczą się przy ul. Sosnkowskiego 3.

Ursus to także rewelacyjne miejsce na sporty wodne, przede wszystkim pływanie. Dzielnica oferuje aż dwie pływalnie miejskie z basenami o długości 25 m: Skalar oraz Albatros. Entuzjaści sportów ekstremalnych takich jak deskorolka albo jazda na rolkach lub bmxie mają do dyspozycji Skatepark Skorosze na skrzyżowaniu Dzieci Warszawy i Szancera czynny całą dobę. Najmłodsi mieszkańcy mają też do dyspozycji m.in. „spacer” w koronach drzew w Parku Linowym Rope Park Ursus. 

Dla wszystkich, którzy pragną uciec od wielkomiejskiego zgiełku tuż „za rogiem” czekają Lasy Nadarzyńskie, które pozwalają odetchnąć świeżym powietrzem i zachwycają swoim krajobrazem. 

Zostaw numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie

Masz pytania? Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą wybrać idealne mieszkanie.

Kontakt

Acciona Nieruchomości

Deweloper

Biuro Sprzedaży na terenie inwestycji

  • ul. Henryka Brodatego 14
  • Warszawa
  • BIURO CZYNNE
    poniedziałek-piątek 12.00-16.00
    sobota 10.00-14.00